Kaviareň i obchod so suvenírmi. To je váš Zeppelin. Na Sedlárskej 10 v hlavnom meste totiž nenájdete len zákusky, ale napríklad aj suveníry, kroje či ďalšie produkty z bratislavského regiónu. A či už sú to produkty na zahryznutie alebo nosenie, vyrábame si ich sami.

U nás zažijete niečo iné

Potešia oko i pohladia dušu. Naše recepty sú originálne, koláčiky chutia ako od babičky. Ingrediencie prispôsobujeme jednotlivým ročným obdobiam, keďže pre každé sú typické iné plody. Napríklad v zime je to čokoláda a gaštany, na jar i na jeseň jablká.

Džemy, ktoré idú do pečenia, sú z našej „dielne“. Rovnako ako pláty, korpusy i krémy, farbivá sú len na prírodnej báze. Nepoužívame žiadne urýchľovače či chemické prídavky. Nič nerobíme z polotovarov. Aj naše bratislavské rožky sú poctivé, plnené orechmi, nie orechovou plnkou. A keďže držíme krok s aktuálnymi trendami, v koláčikoch nahrádzame múku orechami, kakaom či kokosom.

Recepty síce inovujeme, no snažíme sa držať tradícií – a to nielen v pečení. Mnohé z vecí, ktoré si môžete u nás kúpiť, vyrábame či šijeme sami. Všetko sa snažíme robiť slovenskými rukami. Rovnako ako výšivky na tričkách, ktoré kreslí naša šikovná grafička.

Prečo Zeppelin

Názov nášho podniku – Zeppelin, nevznikol len tak zo vzduchu. Vlastne, áno, súvisí so vzducholoďou. Zeppelin v sebe zahŕňa gastro (kaviareň) aj turizmus, lebo ľudia kedysi chodili do vzducholode nielen pre turistický, ale aj gastro zážitok (zvykli si dať niečo chutné pod zub). Lahodné delikatesy preto nechýbajú ani v našom Zeppelin cafe and souvenirs.  Ukrýva v sebe spoločný prvok, ktorý spája suveníry a kaviareň.

Vaši Zeppeliňáci

V našej prevádzke, ktorá spája kaviareň so suvenírmi, predávame aj regionálne výrobky. To tradičné sa snažíme zachovať nielen v našich receptoch pri vlastnoručne robených koláčikoch,  ale aj pri inom sortimente, ktorý ponúkame.

Med či devínsky ríbezlák. V Zeppeline ste posledné mesiace našli množstvo produktov z okolia, čím sme podporili náš kraj. Vytvorili sme regionálnu skriňu, kde sme predávali nielen spomínaný med a víno, ale aj oblátky, čokoládky, džemy, sirupy a likéry od výrobcov z nášho okolia. Možno ste ani netušili, že práve Bratislava bola v minulosti krajom likérnictva.

Každý produkt, na ktorý ste dostali chuť, ste mali možnosť vyskúšať. Atmosféru slovenského folklóru počas víkendov dotvárala žena v kroji, ktorá maľovala vajíčka. Stále sa snažíme držať tradícií a prezentujeme aj kroje – konkrétne vajnorské. Sukne sú z pravej modrotlače.

Nájdete u nás aj oddelenie keramiky – zameriavame sa na celú keramiku, modranskú, habánsku a hlavne regionálnu. Náš záujem smeruje najmä k bratislavskému kraju a máme aj rôzne drevené vecičky – cez varešky až po valčeky či formičky.

K tradíciám sa vraciame aj pri suveníroch . Mnohé z nich – rovnako ako naše koláčiky – si vyrábame sami. Pri všetkom sa snažíme najmä o to, aby to bolo urobené slovenskými rukami. V Zeppeline vlastnoručne vyrábame nielen vyšívané tričká, ale aj sukne, blúzky, mikiny či obrázky. Z našej dielne sú i maľované hrnčeky, poháriky a tanieriky s tradičnou tematikou, tiež maľované svietniky, koníky, tenisky, fľašky a ozdoby. Aj maľované drevené obrázky či drevené varešky sú „homemade“.

S našimi výtvormi vám robíme radosť už 14 rokov. Ďakujeme, že ste tu s nami. 🙂