V Zeppeline sa držíme tradícií a podporujeme náš región

V našej prevádzke, ktorá spája kaviareň so suvenírmi, predávame aj regionálne výrobky. To tradičné sa snažíme zachovať nielen v našich receptoch pri vlastnoručne robených koláčikoch,  ale aj pri inom sortimente, ktorý ponúkame.

Med či devínsky ríbezlák. V Zeppeline ste posledné mesiace našli množstvo produktov z okolia, čím sme podporili náš kraj. Vytvorili sme regionálnu skriňu, kde sme predávali nielen spomínaný med a víno, ale aj oblátky, čokoládky, džemy, sirupy a likéry od výrobcov z nášho okolia. Možno ste ani netušili, že práve Bratislava bola v minulosti krajom likérnictva.

Každý produkt, na ktorý ste dostali chuť, ste mali možnosť vyskúšať. Atmosféru slovenského folklóru počas víkendov dotvárala žena v kroji, ktorá maľovala vajíčka. Stále sa snažíme držať tradícií a prezentujeme aj kroje – konkrétne vajnorské. Sukne sú z pravej modrotlače.

Nájdete u nás aj oddelenie keramiky – zameriavame sa na celú keramiku, modranskú, habánsku a hlavne regionálnu. Náš záujem smeruje najmä k bratislavskému kraju a máme aj rôzne drevené vecičky – cez varešky až po valčeky či formičky.

K tradíciám sa vraciame aj pri suveníroch . Mnohé z nich – rovnako ako naše koláčiky – si vyrábame sami. Pri všetkom sa snažíme najmä o to, aby to bolo urobené slovenskými rukami. V Zeppeline vlastnoručne vyrábame nielen vyšívané tričká, ale aj sukne, blúzky, mikiny či obrázky. Z našej dielne sú i maľované hrnčeky, poháriky a tanieriky s tradičnou tematikou, tiež maľované svietniky, koníky, tenisky, fľašky a ozdoby. Aj maľované drevené obrázky či drevené varešky sú „homemade“.

S našimi výtvormi vám robíme radosť už 14 rokov. Ďakujeme, že ste tu s nami. 🙂

Zdieľať článok