Všetko sa snažíme robiť slovenskými rukami

Kaviareň i obchod so suvenírmi. To je váš Zeppelin. Na Sedlárskej 10 v hlavnom meste totiž nenájdete len zákusky, ale napríklad aj suveníry, kroje či ďalšie produkty z bratislavského regiónu. A či už sú to produkty na zahryznutie alebo nosenie, vyrábame si ich sami.

U nás zažijete niečo iné

Potešia oko i pohladia dušu. Naše recepty sú originálne, koláčiky chutia ako od babičky. Ingrediencie prispôsobujeme jednotlivým ročným obdobiam, keďže pre každé sú typické iné plody. Napríklad v zime je to čokoláda a gaštany, na jar i na jeseň jablká.

Džemy, ktoré idú do pečenia, sú z našej „dielne“. Rovnako ako pláty, korpusy i krémy, farbivá sú len na prírodnej báze. Nepoužívame žiadne urýchľovače či chemické prídavky. Nič nerobíme z polotovarov. Aj naše bratislavské rožky sú poctivé, plnené orechmi, nie orechovou plnkou. A keďže držíme krok s aktuálnymi trendami, v koláčikoch nahrádzame múku orechami, kakaom či kokosom.

Recepty síce inovujeme, no snažíme sa držať tradícií – a to nielen v pečení. Mnohé z vecí, ktoré si môžete u nás kúpiť, vyrábame či šijeme sami. Všetko sa snažíme robiť slovenskými rukami. Rovnako ako výšivky na tričkách, ktoré kreslí naša šikovná grafička.

Prečo Zeppelin

Názov nášho podniku – Zeppelin, nevznikol len tak zo vzduchu. Vlastne, áno, súvisí so vzducholoďou. Zeppelin v sebe zahŕňa gastro (kaviareň) aj turizmus, lebo ľudia kedysi chodili do vzducholode nielen pre turistický, ale aj gastro zážitok (zvykli si dať niečo chutné pod zub). Lahodné delikatesy preto nechýbajú ani v našom Zeppelin cafe and souvenirs.  Ukrýva v sebe spoločný prvok, ktorý spája suveníry a kaviareň.

Vaši Zeppeliňáci
Zdieľať článok